Про розкрадання лісового господарства у Кутівській філії ДПСліси України директором Юрієм Соймою

Злочинні пригоди сім’ї «горе лісівників» Соймів продовжуються, так як погоджені, повністю підтримуються та лобіюються сьогоднішнім керівником ДСГП «Ліси України» Болоховцем Ю.В..

  Так, теперішній директор філії «Кутське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» Сойма Юрій Юрійович – син колишнього директора ДП «Великобичківське ЛМГ» Сойми Юрія Михайловича, що став знаменитим через свою жадібність та ненажерливість, щодо якого правоохоронними органами Закарпатської області проводиться досудове розслідування по майже 10-ти кримінальних провадженнях, обіймаючи раніше посаду директора ДП «Хустське ЛМГ» довів вказане господарство до повного занепаду та майже стану банкрутства. Лише завдяки підтримки Болоховця Ю.В. а також за сприяння керівника кадрового підрозділу ДАЛРУ Святецької А.В., що є однокурсницею та подружкою кадровика ДП «Великобичківське ЛМГ» Сідей М.В., молодший Сойма утримувався в кріслі. Уявіть собі, що на той час керівник Закарпатського обласного управління лісового господарства за підтримки голови ДАЛРУ Болоховця Ю.В. на прохання директора Великобичківського лісомисливського господарства Сойми Ю.М., дав незаконну вказівку окремим керівникам лісомисливських господарств області надати фінансову поворотну допомогу ДП «Хустське ЛМГ», директором якого являвся Сойма Ю.Ю., в сумі 2 600 000 грн. Зокрема, ДП «Великобичківське ЛМГ» спрямувало 800 000 грн., ДП «Рахівське ЛДГ» - 300 000 грн., ДП «Брустурянське ЛМГ» - 500 000 грн., ДП «Берегівське ЛМГ» - 500 000 грн. та інші 500 000 грн..

До часу реформування лісового господарства вказана фінансова допомога була кредиторською заборгованістю, що перейшла до правонаступника Хустської філії ДП «Ліси України», не повернута тим підприємствам, які її надавали і в подальшому значиться як негатив у роботі вказаних державних підприємств.

Все це свідчить про низький професіоналізм, безвідповідальність та провальні організаторські здібності в роботі Сойми Ю.Ю..

 Замість того, щоб погнати такого горе керівника як Сойма Ю.Ю. віником з лісової галузі і забути про нього як про «страшний сон», керівник ДСГП «Ліси України» Болоховець Ю.В., мабуть боргуючи його батькові Сойма Ю.М. за недовиконані обіцянки перед ним, сприяє молодшому Соймі Юрію зайняти посаду директора філії «Кутське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», відправивши його «від гріха подальше», та задовольнивши вимоги громадськості Рахівщини, яка не могла і вже не хотіла терпіти безчинства сімейства Соймів у цьому регіоні.

 Однак молодший Сойма Ю.Ю., перебуваючи під повним впливом свого батька-корупціонера Сойма Ю.М. заступивши на роботу в філію «Кутське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» переніс туди і весь негатив, схеми та методи роботи свого батька. Так, 11.10.2023 року директор Кутської філії Сойма Ю.Ю. в смт. Яблунів Івано-Франківської області укладає договір купівлі-продажу № 91 із Оринецьким Богданом Омельяновичем на придбання господарської цифрової, офісної та комп’ютерної техніки, орієнтовною вартістю 300 000 гривень.

Цікавим є те, що Оринецький О.О. являється підприємцем із селища Великий Бичків, Рахівського району Закарпатської області і раніше допомагав його батькові Соймі Ю.М. в деяких схемах-оборудках.

Того ж дня, 11.10.2023 року Сойма Юрій Юрійович, будучи директором Кутської філії в смт. Яблунів Івано-Франківської області уклав з підприємцем Оринецьким Омельяном Омельяновичем договір №92 про надання послуг Кутському лісовому господарству по технічній підтримці, обслуговуванню програмного забезпечення програми електронного документообігу «Мегаполіс» на веб-вузлах онлайн сервісу. Вартість послуг становить 49500 гривень.