неділя22 грудня 2024
ukr-pravda.in.ua

Зеленський зазначив, що Україна не має сил для повернення Криму та Сходу країни.

Про це він заявив під час онлайн-спілкування з читачами Le Parisien, відповідаючи на запитання, чи могла б Україна "тимчасово" відмовитися від Криму та частини Сходу України.
Зеленский отметил, что Украина не имеет достаточных ресурсов для восстановления контроля над Крымом и восточными регионами страны.

Президент Володимир Зеленський заявив, що в України поки що немає сил повернути тимчасово окупований Крим і частину сходу, які Росія “фізично” контролює, але Захід може вплинути на російського правителя Володимира Путіна, щоб змусити його сісти за стіл переговорів.

Про це він сказав під час онлайн-спілкування з читачами Le Parisien, відповідаючи на запитання, чи могла б Україна “тимчасово” відмовитися від Криму і частини Сходу України.

Президент України з робочим візитом у Запорізькій області, 12 грудня 2024 року

Президент підкреслив, що юридично Україна не може відмовитися від своїх територій.

“Це заборонено Конституцією України. А фізично для чого ці гучні слова? Якщо фізично вони контролюють сьогодні частину наших територій, то це вони контролюють. На жаль, не ми. І якщо наразі у нас немає сил, щоб повернути всі наші території, то у Заходу можуть знайтися сили, щоб посадити Путіна на місце за стіл [переговорів] і дипломатично розібратися з цією війною”, – пояснив Володимир Зеленський і підкреслив, що “юридично визнавати окуповані території ми не будемо”.

За його словами, це не компроміс. “Це знову означає просто йому [Володимиру Путіну] пробачити все. І це неможливо”, – сказав президент.

“Дипломатія – це не означає зафіксувати окупацію Путіна як нещо законне з його боку. Це спосіб закінчення війни, дипломатичний. І тут нам потрібна сильна Америка і сильна Європа, щоб змусити Путіна закінчити війну дипломатично”, – сказав президент.

У листопаді Зеленський заявляв, що Україна не може втратити десятки тисяч людей, щоб повернути Крим: його можна повернути дипломатичним шляхом.

Нагадаємо, 3 грудня 2024 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд прийняв рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Міністерство національної єдності України.

Верховна Рада 3 грудня 237 голосами призначила Олексія Чернишова на посаду віце-прем'єр-міністра України – міністра національної єдності України.

Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Олена Лунева впевнена, що національна єдність повинна стосуватися не тільки тих, хто виїхав за кордон, але й тих, хто через російську агресію втратив зв'язки з рідною країною – про жителів тимчасово окупованих територій і людей, постраждалих внаслідок війни.

Олена Лунева

“Ми виступали і продовжуємо наполягати на необхідності збереження в уряді міністерства, яке відповідає за постраждалих внаслідок війни незалежно від того, де вони знаходяться: на ВОТ, вільних територіях України чи за кордоном. Про це ми говорили в жовтні 2019 року під час Форуму Єдності в Маріуполі. У центрі уваги повинна бути політика, спрямована на захист людей, підтримку і зміцнення зв'язків з нашими громадянами”, – зазначила правозахисниця і додала, що правозахисне співтовариство очікує повноваження Міністерства національної єдності.