неділя22 грудня 2024
ukr-pravda.in.ua

Україна відповіла на заяву РФ про повернення тіл полонених з Іл-76: наразі триває процес ідентифікації.

Відповідну інформацію оприлюднили в телеграм-каналі штабу.
Украина ответила на заявление РФ о возвращении тел пленных с Ил-76: в настоящее время проводится их идентификация.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими відреагував на слова російської сторони про передачу, які, за її словами, належать українським захисникам, ймовірно загиблим внаслідок авіакатастрофи літака ІЛ-76. Наразі триває експертиза.

Відповідну інформацію опублікували в телеграм-каналі штабу.

Фото: Handout / Anadolu

Під час останніх репатріаційних заходів Україна отримала від Росії останки загиблих. Наразі триває процес додаткової ідентифікації цих останків, оскільки експертні установи в рамках кримінального провадження повинні встановити, чи дійсно вони належать українським військовослужбовцям.

Координаційний штаб запевнив, що уважно стежить за розвитком ситуації та активно співпрацює з усіма відповідними установами для забезпечення всебічного розслідування та правової оцінки цього питання.

Вранці уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова заявила, що Росія передала Україні тіла військовополонених, які нібито загинули під час авіакатастрофи в Бєлгородській області 24 січня.

Омбудсмен стверджує, що тіла нібито повернули 8 грудня, коли в Україну репатріювали 563 загиблих захисників.

Нагадаємо, що російський військово-транспортний літак Іл-76 впав 24 січня в Бєлгородській області. Всі, хто знаходився на борту, загинули. За однією з версій, цей літак міг перевозити ракети С-300, однак в РФ заявляють, що на борту були українські військовополонені. Офіційно росіяни не опублікували списку нібито тих, кого готували до обміну, але вже опублікували імена членів екіпажу.

Українські розвідники підтверджували, що 24 січня дійсно мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною, але цього не сталося. Після падіння літака представник головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що в морг у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл. Великої кількості тіл не було видно і на відео, опублікованих з місця катастрофи.

Україна версію про перебування військовополонених на борту поки що не підтверджує. Військові аналітики припускають, що Росія використовує цю атаку, щоб посіяти в Україні невдоволення, а також зупинити міжнародну допомогу. Це узгоджується з іншими російськими інформаційними зусиллями, які переслідують ту ж мету.

Правовий аналітик Центру прав людини ZMINA Онісія Синюк звертала увагу, що якщо військовополонених дійсно перевозили на військовому літаку і, можливо, з озброєнням, то це може бути порушенням статті 46 Третьої Женевської конвенції.

Безпека військовополонених на будь-якому етапі їхнього полону – це відповідальність держави, що тримає їх у полоні.