Група сенаторів від демократичної та республіканської партій у США розкритикувала заяви президента Дональда Трампа щодо війни в Україні.
ZMINA повідомляє, що відомо.
Нова адміністрація президента США напередодні провела переговори з РФ, не запросивши туди Україну та ЄС, а після зустрічі прозвучало кілька суперечливих заяв.
Наприклад, провину за напад на Україну з РФ поклали на саму Україну, а президента України Володимира Зеленського назвали диктатором, оскільки через війну в країні не відбуваються вибори.
Все це відбувається незважаючи на те, що факт порушення міжнародного права Росією визнаний більшістю держав світу, а Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт, зокрема російського керівника Путіна. Більше того, минулого року, коли в Росії відбулися так звані “вибори”, ряд країн не визнали їх, а ПАРЄ визнала путінський режим диктатурою, яка загрожує миру.
На нову риторику адміністрації Трампа відреагував сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс. Він записав відео під назвою “Сумний день в американській історії”, в якому заявив, що американський народ спостерігає, як президент США “об’єднався з диктатором Росії Володимиром Путіним, щоб підірвати незалежність України та її демократію”.
Сандерс, коментуючи слова Трампа, звернув увагу, що той бреше, наприклад, про рейтинг Зеленського та обсяги допомоги, наданої США Україні.
“В цей критичний момент нашої історії я сподіваюся, що кожен американець, незалежно від політичних поглядів, скаже “так” демократії, “ні” олігархії та “ні” авторитаризму”, – сказав Сандерс.
На момент написання новини, ролик Сандерса на YouTube переглянули більше 800 тисяч осіб.
Розкритикували слова Трампа й сенатори-республіканці. Так, Том Тілліс заявив, що така риторика “врешті-решт дозволить встановити моральне рівність між Зеленським і Путіним”, що турбує політика.
Підтримку Зеленському висловила також сенатор від Республіканської партії Сьюзан Коллінз.
Критичні коментарі щодо заяв Трампа звучали також від конгресмена Дона Бейкона та сенатора Роджера Уікера.
Нагадаємо, що три десятки українських правозахисних організацій, серед яких Центр прав людини ZMINA, осудили переговори США і Росії без участі України.