Внаслідок обстрілу російськими військовими в ніч на 28 жовтня в Харкові постраждали щонайменше 21 цивільна особа.
Про це повідомили в ГСЧС.
Увечері та вночі росіяни завдали ударів по Шевченківському, Салтівському та Холодногірському районам Харкова, а також по Чугуєву в області.
В Харкові влучили керованою авіабомбою біля житлового дев’ятиповерхового будинку. Як наслідок, було пошкоджено перекриття між восьмим та дев’ятим поверхами і зруйновано три квартири, а поряд з місцем влучення постраждало ще більше двох десятків цивільних будинків і чотири автомобілі.
Що стосується постраждалих, то серед них п’ятеро дітей. Спочатку чиновники повідомляли лише про семеро поранених, але за ніч їхня кількість суттєво збільшилася.
За фактом порушення законів та звичаїв війни слідчі розпочали кримінальне провадження.
Нагадаємо, що вересень 2024 року став місяцем з найбільшою кількістю жертв серед цивільних за час великої війни. До цього найбільша кількість загиблих і постраждалих фіксувалася влітку 2024 року. За три місяці їх стало більше на 45%, якщо порівнювати з аналогічним періодом до цього.
Причинами збільшення жертв називають, зокрема, використання РФ вибухової зброї з широким радіусом дії в населених пунктах, наприклад, керованих авіабомб.