неділя22 грудня 2024
ukr-pravda.in.ua

Росія стверджує, що передала Україні тіла військовополонених з ІЛ-76, який розбився на початку року.

Про це заявила уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова, яку цитують пропагандистські російські медіа.
Россия утверждает, что передала Украине тела военнопленных с разбившегося в начале года ИЛ-76.

Росія стверджує, що передала Україні тіла військовополонених, які нібито загинули під час авіакатастрофи в Бєлгородській області 24 січня.

Про це повідомила уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова, яку цитують пропагандистські російські ЗМІ.

Місце падіння літака. Фото: ТАСС

Москалькова зазначає, що тіла нібито повернули 8 грудня, коли в Україну репатріювали 563 загиблих захисників.

“Це сталося, і я одночасно була присутня”, – додає Москалькова.

Україна наразі офіційно не коментує російських заяв, проте раніше чиновники говорили, що на борту ІЛ-76 не було військовополонених. Про це заявляв секретар СНБО Олексій Данілов незабаром після авіакатастрофи.

Нагадаємо, що російський військово-транспортний літак Іл-76 впав 24 січня в Бєлгородській області. Всі, хто був на борту, загинули. За однією з версій, цей літак міг перевозити ракети С-300, однак в РФ стверджують, що на борту були українські військовополонені. Офіційно росіяни не опублікували списку нібито тих, кого готували до обміну, водночас вже опублікували імена членів екіпажу.

Українські розвідники підтверджували, що 24 січня дійсно мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною, але цього не сталося. Після падіння літака представник головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що в морг у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл. Великої кількості тіл не було видно і на відеозаписах, які публікувалися з місця катастрофи.

Україна версію про перебування військовополонених на борту поки не підтверджує. Військові аналітики припускають, що Росія використовує цю атаку, щоб посіяти в Україні невдоволення, а також зупинити міжнародну допомогу. Це узгоджується з іншими російськими інформаційними зусиллями, які переслідують ту ж мету.

Правовий аналітик Центру прав людини ZMINA Онісія Синюк звертала увагу, що якщо військовополонених дійсно перевозили на військовому літаку і, можливо, з зброєю, то це може бути порушенням статті 46 Третьої Женевської конвенції.

Безпека військовополонених на будь-якому етапі їхнього полону – це відповідальність держави, що утримує їх у полоні.