четвер21 листопада 2024
ukr-pravda.in.ua

Правозахисник Рустем Кямілев звільнився з адміністративного арешту в окупованому Криму.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці громадської ініціативи “Кримська солідарність”.
Правозащитник Рустем Кямилев освободился из административного ареста в оккупированном Крыму.

Юрист і правозахисник Рустем Кямілев 17 листопада звільнився з спецприймальника для адміністративно затриманих: раніше “Київський райсуд” окупованого Сімферополя призначив йому 10 діб адмінарешту.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці громадської ініціативи “Кримська солідарність”.

Рустем Кямілев. Джерело: “Кримська солідарність”

“Звичайно, хотів би всіх подякувати. Всім тим, хто підтримував мене в цей момент, передавав цю підтримку. Всім небайдужим людям, які, незважаючи на свою зайнятість, не маючи вільного часу, приїхали до суду, я бачив цих людей. Всім, хто, перебуваючи на волі, підтримував мою родину”, – сказав правозахисник тим, хто прийшов його зустріти.

Джерело: “Кримська солідарність” Джерело: “Кримська солідарність” Джерело: “Кримська солідарність”

Всього в домі подружжя правозахисників Рустема Кямілева та Лілі Гемеджи зібралися понад 400 осіб – серед них родичі політичних в'язнів, активісти, їхні родичі, друзі та сусіди.

0 Ліля Гемеджи. Джерело: “Кримська солідарність”

Нагадаємо, що Кямілеву відправила під арешт на 10 діб “суддя” окупаційного Київського райсуду в Сімферополі, Людмила Сологуб. “Рішення” винесли 7 листопада за частиною 1 статті 20.3 КпАП РФ – “пропаганда або демонстрування забороненої символіки”.

Арету передувало обстеження, а фактично – обшук, в домі подружжя, юристів громадського руху “Кримська солідарність” Рустема Кямілева та Лілі Гемеджи в селі Піонерське. Представники незаконного “центру протидії екстремізму” у тимчасово окупованому Криму застосували до подружжя силу та провели слідчі дії за постановою підконтрольного Росії “Київського районного суду Сімферополя”.

Після завершення обстеження будинку силовики відвезли юриста Кямілева до будівлі “центру протидії екстремізму” у тимчасово окупованому Сімферополі. На чоловіка склали два адміністративних протоколи за публікації на його фейсбук-сторінці від 9 червня 2020 року та від 21 жовтня 2017 року.

Перший протокол за ч. 1 ст. 20.3 КпАП РФ склали за репост у 2020 році зі сторінки “Кримської солідарності”. У цій публікації йшлося про українського активіста та політичного в'язня Олега Приходька. На фото Приходько тримає аркуш з намальованим прапором і тризубом. На думку окупаційних силовиків, ця символіка на малюнку належить українській організації “Правий сектор”.

Другий протокол на правозахисника склали за ч. 1 ст. 20.3.3 через “незгоду з діями” окупаційної армії. За версією співробітників так званого “центру протидії екстремізму”, Кямілев зробив репост повідомлення в 2017 році користувача на ім'я “Григорій Явлінський” з текстом та відео про події в Сирії та Україні.

“Це етична катастрофа для Росії, яка не забудеться ще десятиліття, а, можливо, і століття…”, – йдеться в пості. Далі в тексті йдеться про те, що вбивства мусульман, випробування військової техніки “є абсолютне зло”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що “Київський райсуд” окупованого Сімферополя оштрафував на 50 тисяч рублів юриста та правозахисника Рустема Кямілева за нібито дискредитацію окупаційної армії. Напередодні після затримання той же “суд” арештував чоловіка на 10 діб.