Генеральна Асамблея ООН проголосувала за оновлену резолюцію “Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь”, в якій вперше використали словосполучення “захопницька війна”, описуючи напад РФ на Україну.
Про це повідомили в МЗС.
Зал засідань Генеральної Асамблеї ООН. Фото: ООНДокумент отримав підтримку 81 голосу, проти виступили 14, а утрималися від голосування 80.
Україна вітала цей крок, який “в черговий раз підтвердив суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та непризнання будь-яких змін статусу українських територій”. ООН традиційно закликала РФ припинити агресію та вивести всі свої збройні сили з українських територій.
Ще одним оновленням у документі стало положення з осудом тортур та інших форм жорстокого поводження з українськими військовополоненими, включаючи сексуальне насильство. Вимагають, щоб РФ надала доступ до місць утримання міжнародним організаціям, почала лікувати полонених і провела повний обмін усіх утримуваних.
Також від Росії вимагають припинити депортацію українських дітей і надати відповідним агентствам ООН та міжнародним організаціям список усіх депортованих. У переліку повинні бути й ті діти, статус яких російська влада встигла змінити, наприклад, віддавши дитину в російську сім'ю.
В резолюції також згадали про підрив росіянами Каховської ГЕС, атаки проти української портової інфраструктури, блокаду портів і загрози цивільним і торговим судам.
Україна закликала всі держави-члени ООН продовжувати тиснути на РФ.
Нагадаємо, що нещодавно правозахисники закликали Міжнародний кримінальний суд розслідувати вбивство українських військовополонених в Єленівці.