Заочно про підозру повідомили так званому військовому комісару міста Ровеньки окупованої Луганської області Сергію Вязовому, який організував мобілізацію цивільних осіб до рядів незаконних збройних формувань ʺЛНРʺ.
Про це повідомляє ZMINA з посиланням на сайт Офісу генпрокурора.
Скриншот репортажу телеканалу з окупованої Луганщини, участь у якому брав підозрюванийВязовому інкримінують жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинене групою осіб за попередньою змовою.
До 2014 року чоловік був заступником директора шахти ʺКомсомольськаʺ ГП ʺАнтрацитʺ, а потім приєднався до російських бойовиків у регіоні.
Слідство встановило, що Вязовий з кінця листопада 2014-го до початку вересня 2022-го обіймав посаду “начальника відділу військового комісаріату ЛНР” у Ровеньках, який входив до складу так званої “народної міліції”.
Вязовий займався примусовою мобілізацією цивільних до незаконних збройних формувань, безпосередньо віддавав накази підлеглим ставити цивільних на військовий облік, проводити збори, а також переслідувати тих, хто відмовлявся брати в руки зброю.
Будівля військкомату в місті Ровеньки. Фото: miiira.comВ результаті чоловіків від 18 до 55 років у Ровеньках та навколишніх селах змушували воювати проти ЗСУ, зокрема змушували атакувати позиції в так званих м'ясних штурмах. Частині з них вдалося вижити, оскільки вони потрапили в полон.
Примусова мобілізація в Ровеньках спровокувала протести жінок, про що розповідала ZMINA. Мітинги були не поодинокими і відбувалися навіть в обласному центрі окупованої Луганщини. Спочатку окупаційні чиновники розмовляли з тими, хто виходив на пікети, а незабаром жінок почали затримувати.
За примусову мобілізацію цивільних на Луганщині раніше підозру отримав ватажок російських терористів у регіоні Леонід Пасечник.
Нагадаємо, що точно не відомо, скільки українців примусово мобілізувала Росія в окупації, але українські чиновники раніше говорили про те, що тільки на Луганщині під неї потрапило більше половини людей. Для цього в регіоні окупанти вдавалися до різних схем, наприклад, оголошували вакансії, не пов'язані з армією, і забирали тих, хто відгукувався.
Також, за словами одного з полонених, влаштовували витоки газу в будинках, щоб ловити чоловіків, які виходять на вулицю.
На примусовій мобілізації в окупації побудували “бізнес”. На Луганщині ціна за викуп від призову дорівнювала 15 тисяч доларів, у Донецькій області – від тисячі до двох тисяч доларів.
Нагадаємо, що чоловіки, які не мають можливості виїхати з окупації, змушені ховатися. Своєю історією такого досвіду ділився з ZMINA 21-річний Кирило, який місяць жив у повній ізоляції в квартирі в Донецьку, про яку знала тільки його мама.
Примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції. Якщо ви живете на окупованих територіях, то ознайомтеся з інструкцією про те, що робити, якщо вас насильно призивають на війну.