Сенат Чехії 18 грудня визнав масову депортацію кримських татар актом геноциду.
Про це повідомили голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева та народний депутат Микола Княжицький.
Мезенцева зазначила, що сенат Чехії одноголосно визнав масову депортацію кримських татар актом геноциду.
Як повідомляється на сайті Сенату, 76 сенаторів були присутні, з них 70 проголосували “за”, четверо утрималися, проти не проголосував ніхто.
Читайте також: Розслідування депортації кримських татар 1944 року як акту геноциду наближається до фіналу: чи передадуть обвинувальний акт до суду?
Відомо, що цього року виповнилося 80 років з того часу, як радянський режим вчинив геноцид, депортувавши весь кримськотатарський народ з території Кримського півострова.
Раніше депортацію визнали актом геноциду кримськотатарського народу у 2015 році Україна, у 2019 році – Латвія і Литва, у 2022 році – Палата громад Канади, у 2024 році – Польща та Естонія.
Щорічно в Криму на честь річниці Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу проходили масові заходи, зокрема траурний мітинг у центрі кримської столиці. Проте після військової операції Росії з захоплення Кримського півострова проведення подібних акцій у центрі тимчасово окупованого Симферополя росіяни заборонили.
Комуністичний режим СРСР і пізніше Росія цілеспрямовано розповсюджували протягом десятиліть міф про кримських татар про “зраду”. І сьогодні країна-окупант використовує цей наратив для розповсюдження мови ворожнечі, переслідувань і розбрату в тимчасово окупованому Криму.