Президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню СНБО про зниження на 30% з 1 березня цін на основні та найпопулярніші ліки в Україні.

Про це йдеться в указі на сайті президента.

Кабмін модернізував та розширив програму «Доступні ліки»: ключові зміниКабінет міністрів на засіданні 10 грудня прийняв рішення розширити та оновити програму Доступні ліки.

Як зазначається в указі, СНБО взяв до відома інформацію про наміри учасників фармацевтичного ринку України знизити на 30% з 1 березня 2025 року ціни на найбільш затребувані основні лікарські засоби.

Рішенням СНБО Кабміну доручено з 1 березня 2025 року обмежити:

  • до 10% граничні постачальницько-збутові надбавки, нараховувані дистриб'юторами лікарських засобів до оптово-відпускних цін на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби,
  • до 10% регресивні граничні торгові (роздрібні) надбавки до закупівельних цін на всі рецептурні лікарські засоби,
  • до 35% граничні торгові (роздрібні) надбавки до закупівельних цін на всі безрецептурні лікарські засоби.

Крім того, Кабмін повинен з 1 березня 2025 року ввести заборону на здійснення маркетингових послуг, послуг з просування лікарських засобів, інформаційних та інших послуг, пов'язаних з реалізацією лікарських засобів кінцевому споживачу.

Також уряд повинен відновити з 1 березня заходи держнагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами та медичними виробами, вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Нагадаємо, в грудні минулого року Кабмін модернізував та розширив програму «Доступні ліки». Раніше Кабмін дозволив українцям вакцинуватися в аптеках.