неділя23 березня 2025
ukr-pravda.in.ua

В окупованому Криму незаконний суд засудив жительку Севастополя до п'яти років колонії за нібито співпрацю з українськими спецслужбами.

Про це повідомляє Крим.Реалії, посилаючись на заяву незаконно створеного "управління ФСБ РФ", опубліковану в пропагандистських ЗМІ Криму.

Незаконний “Севастопольський міський суд” засудив мешканку міста до п'яти років ув'язнення нібито за співпрацю з спецслужбами України.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на поширене в пропагандистських ЗМІ в Криму повідомлення незаконно створеного “управління ФСБ РФ”.

Як стверджує незаконне формування окупаційної спецслужби з Чорноморського флоту, через месенджер Telegram жінка нібито сама встановила контакт з представниками Служби безпеки України і, “діючи за їхнім завданням”, збирала та передавала відомості про діяльність збройних сил РФ на території Севастополя.

В результаті незаконний “суд” засудив її до п'яти років позбавлення волі з відбуванням покарання в виправній колонії загального режиму з обмеженням свободи на один рік.

СБУ цю інформацію не коментувала. Публічні коментарі засудженої та її захисту відсутні.

7 лютого 2025 року незаконне “управління ФСБ РФ” заявило про затримання в тимчасово окупованому Севастополі, а також у російському Воронежі та Ростові-на-Дону чотирьох жінок, які нібито готували теракти проти високопосадовців військових та диверсії на об'єктах енергетики.

Під час зустрічі з делегацією іспанських військових та міжнародних аналітиків постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко відзначила загрозливі масштаби репресій, які російська окупаційна адміністрація систематично застосовує проти громадян України на півострові. Політичні переслідування РФ використовує як механізм знищення української та кримськотатарської ідентичності.

Ольга Куришко звернула увагу на те, що станом на 3 лютого 2025 року в незаконному ув'язненні перебуває 218 громадян України, з яких 132 – кримські татари. Їм пред'являють звинувачення за сфабрикованими справами, зокрема про “тероризм”, “екстремізм” та “державну зраду”, що є інструментом залякування та придушення спротиву окупації.

Нагадаємо, 5 лютого 2025 року окупаційні силовики вдерлися в домівки кримських татар у тимчасово окупованих Джанкойському та Феодосійському районах і затримали п’ятьох осіб – Еміра Куртнезирова, Абібуллу Смедляєва, Рустема Мустафаєва, Мірзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва.

Раніше Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, що підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

Напередодні Центр прав людини ZMINA представив посібник “Як постраждалі в Україні можуть бути почуті Міжнародним кримінальним судом”. Раніше Центр готовності громадян розробив, зокрема для мешканців окупованих територій, онлайн-курс на платформі Prometeus “Хамелеон”. Уникнення полону та психологія виживання в полоні”.

Напередодні ZMINA повідомляла, що для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях, запрацював електронний сервіс “Ти в Україні”: на ньому розмістили інструкції з безпеки та спротиву та надали доступ до якісного VPN і безпечного браузера.