Для реконструкції та відновлення України знадобиться 524 млрд доларів (506 млрд євро) протягом наступного десятиліття.
Оцінку провели уряд України, Світовий банк, Єврокомісія та ООН.

У спільному звіті враховано шкоду, завдану Україні в період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2024 року. Пряма шкода Україні на сьогоднішній день досягла 176 млрд доларів, рік тому вона оцінювалася в 152 млрд.
Найбільш постраждалими секторами є житло, транспорт, енергетика, торгівля та промисловість, а також освіта. Згідно з поточною оцінкою, 13% загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано, що торкнулося більше 2,5 мільйонів домогосподарств.
В енергетичному секторі на 70% зросла кількість пошкоджених або зруйнованих активів, включаючи генерацію електроенергії, передачу, розподільчу інфраструктуру та централізоване теплопостачання.
Регіони, найближчі до лінії фронту (Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська та Київська області) понесли близько 72% загальної шкоди.
Потреби в реконструкції та відновленні є найвищими в житловому секторі – майже 84 млрд доларів. За ним слідує транспортний сектор (майже 78 млрд), сектор енергетики та видобувної промисловості (майже 68 млрд), сектор торгівлі та промисловості (більше 64 млрд) і сектор сільського господарства (більше 55 млрд).
В усіх секторах вартість лише очищення та управління завалами досягає майже 13 млрд доларів.
«Нові дані перевищують попередню оцінку в 38 млрд доларів. Такі величезні цифри означають, що відновлення повинно стати проектом глобального масштабу. Держава вже визначила основні принципи відновлення. Це принцип build back better. Принципи безпеки, енергоефективності, безбар'єрності та інклюзивності. Але головний принцип — відновлення повинно відбуватися вже зараз. Від цього залежить якість життя мільйонів людей, перспективи повернення українців з-за кордону, створення точок зростання, які будуть рухати нашу економіку вперед», – прокоментував прем'єр Денис Шмигаль.
Нагадаємо, рік тому реконструкцію та післявоєнне відновлення України оцінювали в 486 млрд доларів.
На інфографіках «Слово і діло» – скільки мостів і медичних установ було зруйновано та відновлено під час повномасштабної війни.