З початку повномасштабної війни в Україні було відкрито понад 763 тисячі ФОП, водночас 685 тисяч підприємців припинили свою діяльність. Більшість нових бізнесів зареєстровано в Києві, Дніпропетровській та Львівській областях.

Про це повідомляє Опендатабот.

Антирекорд було зафіксовано в січні 2025 року: після майже місячної перерви в роботі реєстрів, за кілька тижнів січня закрито 61 тисячу 455 ФОП. Для порівняння, власну справу відкрили лише 21,3 тисячі підприємців.

Найчастіше підприємці, які відкривалися під час повномасштабної війни, обирали роздрібну торгівлю як основну сферу діяльності — 28,1%. До трійки також потрапили IT – 9,1% і оптова торгівля – 7,2%.

С начала полномасштабной войны было открыто больше 763 тысяч ФЛП. Большинство новых бизнесов открыли в Киеве, Днепропетровской и Львовской областях.

В порівнянні з періодом до великої війни втричі зросла кількість нових справ у сфері пошти та кур'єрської діяльності, в 2,6 рази зросла кількість ФОП, пов'язаних з освітою, і в 2,5 рази — у сфері фінансів.

Водночас, рідше почали відкривати справи в сфері IT та торгівлі мото/авто транспортом.

Війна та мобілізація вплинули на гендерний розподіл підприємців: 61% ФОП зараз – жінки. Найбільше жінок-підприємців серед нових ФОП в Хмельницькій (60,5%), Кіровоградській (60,1%) та Полтавській областях (59,4%).

Жінки частіше відкривають бізнес у сфері послуг, освіти та виробництва одягу, тоді як чоловіки домінують у будівництві, транспорті та логістиці.

Найбільше нових ФОП за час повномасштабної війни було зареєстровано в Києві – 108,5 тисяч, у Дніпропетровській (68,4 тисяч) та Львівській областях (60 тисяч). У регіонах, наближених до бойових дій, значно менше нових бізнесів.

Водночас зросла кількість нових підприємців у Рівненській, Івано-Франківській та Чернігівській областях.

С начала полномасштабной войны было открыто больше 763 тысяч ФЛП. Большинство новых бизнесов открыли в Киеве, Днепропетровской и Львовской областях.

За майже три роки ФОП сплатили в цілому 126 млрд гривень податків.

Нагадаємо, за даними YouControl, українці протягом 2024 року закрили майже 210 тисяч фізичних осіб-підприємців – це найвищий показник за останні п’ять років.

З січня цього року податки для фізичних осіб-підприємців зросли.