Президент України Володимир Зеленський заявив, що не має наміру визнавати Угоду, відповідно до якої Україна буде винна Сполученим Штатам 500 мільярдів доларів.
Про це він повідомив під час прес-конференції на форумі «Україна. Рік – 2025» 23 лютого.

Зеленський підкреслив, що мова може йти про 100 млрд доларів допомоги від США, але не про 500 млрд, про які раніше заявляв Трамп.
«100 мільярдів допомоги від Сполучених Штатів — це не 500, не 350, не 250, не 700, 100 Україна отримала. І ми за це дуже вдячні. А рахунок цієї війни на сьогоднішній день 320 мільярдів. 120 – Україна, 100 – Європа. Європа плюс партнери. Інші, наприклад, Японія – близько 15 мільярдів. І 100 – США. Ось так виглядає економіка цієї війни», – сказав український лідер.
За його словами, умови США щодо угоди про корисні копалини мали характер боргу, який Київ повинен був повернути Вашингтону.
Він також додав, що не хоче визнавати 100 мільярдів боргу перед США, оскільки не вважає фінансову допомогу від США боргом.
«Ми не повинні визнавати гранти як борги, подобається це чи ні. Я домовлявся з Байденом і з Конгресом Сполучених Штатів Америки, я вдячний Конгресу, це була присутність двох партій і підтримка, підтримка грантів. Грант — це не борг. Його не потрібно віддавати. Може, це не подобається і це несправедливо, може, я не знаю, але це і є угода, яка була раніше. Це грант», – підкреслив президент.
Зеленський додав, що «не підписує те, що будуть виплачувати 10 поколінь українців».
Як відомо, голова Міністерства фінансів США Скотт Бессент поділився ключовими аспектами угоди, що має бути укладена між Сполученими Штатами та Україною щодо рідкоземельних металів.
Нагадаємо, 19 лютого Зеленський повідомив, що попередній проект договору про використання корисних копалин, запропонований США, майже не містив чітких пунктів. Після цього адміністрація Трампа передала Україні оновлену угоду про корисні копалини.
21 лютого повідомлялося, що Україна і США планують завершити роботу над угодою про корисні копалини до кінця тижня.