понеділок17 березня 2025
ukr-pravda.in.ua

На волю вийшли троє фігурантів справи першої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір: політичні в'язні повністю відбули термін у РФ.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".
Три участника первой бахчисарайской группы Хизб ут-Тахрир вышли на свободу после полного отбывания срока в России.

Кримські політичні в'язні у справі “першої бахчисарайської групи “Хізб ут-Тахрір” Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Зеврі Абсеітов вийшли з російської колонії, відбувши весь термін ув'язнення – дев'ять років позбавлення волі.

Про це пише “Кримська солідарність”.

Усі троє полонених Кремля відбували незаконне покарання в колонії №1 у Ставрополі, РФ.

Одразу після звільнення Меметов звернувся зі словами подяки кримськотатарському народу за багаторічну підтримку.

Водночас адвокат Еміль Курбединов, який зустрічав кримського татарина після звільнення біля колонії, підкреслив, що в російській неволі залишаються ще багато незаконно засуджених, боротьба за звільнення яких триває.

Правозахисниця Муміне Салієва розповіла, що за час ув'язнення Зеврі померли його мати та тесть, батько Рустема також не дожив до звільнення сина.

“У списку репресованих за терористичними статтями кримських татар – мусульман налічується понад 120 осіб. Ці політичні в'язні ще жодного разу не потрапляли в обміни між Україною та Росією. Лише кілька осіб вийшли на свободу, відсидівши повний термін”, – написала вона у фейсбуці.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в окупованому Бахчисараї після обшуків заарештували чотирьох кримських татар. Кухаря Ремзі Меметова, підприємця Енвера Мамутова, стоматолога Зеврі Абсеітова та столяра Рустема Абільтарова обвинувачували за статтею 205.5 КК РФ.

24 грудня 2018 року Південний окружний військовий суд РФ засудив Меметова, Абільтарова та Абсеітова до дев'яти років ув'язнення. Енверу Мамутову дали 17 років позбавлення волі.

11 липня 2019 року Верховний суд Росії пом'якшив вирок, зменшивши термін усім чотирьом на три місяці.

В РФ партію “Хізб ут-Тахрір” визнано терористичною, кримінальні справи проти кримських мусульман почали порушувати з січня 2015 року, після того як Крим перейшов під фактичний контроль Росії. В Україні діяльність партії не заборонена. Активісти організації займалися випуском газети, могли відкрито говорити в ЗМІ та проводити масові публічні заходи.

На думку правозахисників, членів організації переслідують за публічні акції проти політичних репресій у Криму, критику російських влади та масову нелояльність серед кримських татар до окупаційних властей.