середа22 січня 2025
ukr-pravda.in.ua

В Україні засновано спільне підприємство з KNDS Deutschland, яке працюватиме над Leopard 2, PzH 2000, RCH 155 та іншими проектами.

KNDS Deutschland - це нова назва відомої компанії Krauss-Maffei-Wegmann (KMW), яка є одним із провідних гравців у німецькому оборонному комплексі.
В Украине создано совместное предприятие с KNDS Deutschland, которое будет заниматься такими проектами, как Leopard 2, PzH 2000, RCH 155 и не только.

Компанія KNDS Deutschland заснувала спільне підприємство в Україні, яке спеціалізуватиметься на ремонті та технічному обслуговуванні німецької військової техніки, що використовується в ЗСУ. Про це повідомило Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, зазначивши, що угода була підписана сьогодні, 21 січня.

Варто зауважити, що практична діяльність вже розпочалась, і понад 100 українських спеціалістів пройшли навчання в Німеччині. На об'єктах, які пройшли необхідну інспекцію, вже встановлені відповідні системи для роботи. З метою безпеки жодних додаткових деталей, включаючи навіть назву українського підприємства, не розголошується.

Генеральний директор KNDS Deutschland Ральф Кетцел

Водночас важливість відкриття українських потужностей KNDS Deutschland важко переоцінити. Це відкриває можливості для обслуговування та ремонту значного спектру військової техніки та озброєння. Адже KNDS є об'єднанням німецького KMW та французького Nexter.

Коли йдеться про продукцію KMW, мова йде про танки Leopard 1 та Leopard 2, САУ PzH 2000, зенітну систему Gepard та бронеавтомобілі Dingo - це все те, що вже активно експлуатують Сили оборони України. Якщо дивитися в перспективі, то йдеться також про новітні колісні самохідні артсистеми RCH 155 та бойові машини RCT30 Boxer.

При правильному підході та підтримці такі спільні підприємства з обслуговування можуть стати основою для локалізованих виробничих потужностей. Для України єдиним ефективним шляхом до переозброєння та доозброєння сучасною технікою є виробництво на українських потужностях.

Нагадаємо, що про плани заходження KNDS в Україну стало відомо ще в березні 2024 року. Це було узгоджено на рівні міністрів оборони Німеччини та Франції. При цьому піонером серед європейських оборонних компаній у питанні заходження в Україну залишається Rheinmetall, який має плани на чотири заводи.