субота21 грудня 2024
ukr-pravda.in.ua

ЗСУ завершили тестування дронів на оптоволокні, наближаючись до масових поставок у військо.

Українські оптоволоконні дрони наразі перебувають на етапі кодифікації, що дозволить їхньому масштабному впровадженню та закупівлі.
В ВСУ завершили испытания дронов на волоконно-оптическом соединении: на шаг ближе к массовым поставкам в армию.

Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив про успішне завершення одного з етапів випробувань українських дронів на оптоволокні, які підлягають кодифікації. Це відкриє можливість для їх масового постачання в рамках державних замовлень. Нагадаємо, що оптоволокно в FPV-дронах дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, і воно є досить міцним.

У повідомленні йдеться про цілу низку розробок, а дрон під назвою Black Widow Web 10, який може пролетіти до 5 км і нести бойову частину вагою до 2 кг, вже пройшов цю процедуру та отримав код НАТО на "цілу лінійку рішень використання БПЛА".

Щодо згаданого дрона, то Міноборони України ще у вересні цього року повідомило про кодифікацію та допущення до постачання у війська безпілотного авіаційного комплексу "Чорна вдова" (англійською також Black Widow). Цей дрон був описаний як багаторазовий та ефективний, як вдень, так і вночі, зокрема у ролі "бомбера", а його використання як камікадзе вказано як опціональне.

Чорна вдова дрон

Також на оприлюднених тоді зображеннях було видно, що мова йде про дрон із радіоуправлінням. Але зазвичай розробники дронів мають цілу лінійку продукції. Водночас назва Black Widow є досить популярною і може використовуватися різними виробниками.

Тим часом, те, що українські дрони на оптоволокні проходять кодифікацію, є дуже позитивним моментом. Проте варто зазначити, що про наявність перших зразків вітчизняних оптоволоконних дронів стало відомо ще у березні цього року. При цьому тести, судячи з відео, проводилися ще влітку 2023 року.

Своєю чергою РФ почала використання дронів на оптоволокні навесні 2024 і за цей час наростила їх виробництво, активно і, на жаль, успішно застосовуючи їх на полі бою. На жаль, Україні не приділили відповідної уваги цій темі, що цілком зрозуміло, оскільки дискусія про те, чи є такі дрони безперспективним глухим кутом, тимчасовим рішенням чи новим витком технологій, залишається актуальною. Водночас, РФ, маючи величезний ресурс, може експериментувати та фінансувати всі проєкти, розуміючи, що більшість з них не буде успішними, але деякі можуть "вистрілити".