середа22 січня 2025
ukr-pravda.in.ua

Рашисти на Курщині вирішили втопити свої БТР-Д під час переправи, оскільки не знайшли кращого застосування для них.

Хоча це може здаватися лише локальним випадком, він багато розкриває про рівень раціональності застосування бронетехніки в збройних силах РФ.
Рашисты в Курской области не нашли ничего лучше, чем утопить свои БТР-Д на переправе.

Під час бойових дій на території Курської області російські війська здійснили незвичайний крок — втопили два свої БТР-Д, щоб організувати пішохідні переходи через невеликі річки. Для зручності пересування піхоти росіяни поклали на ці бронемашини дерев'яні піддони, в результаті чого вийшла досить фантастична конструкція.

Відповідні фотографії вже з'явилися в соціальних мережах, і на перший погляд дивує, наскільки нераціонально росіяни використали свою бронетехніку, яка завжди є "на вагу золота".

sir, a second BTR-D bridgelayer has just dropped https://t.co/vKKSz2HnSD pic.twitter.com/l5yTHq7g0c— imi (m) (@moklasen) January 16, 2025

Якщо, наприклад, повернутися до відомого висловлювання "бабы еще нарожают", то початкова суть полягала саме в тому, що російські військові керівники схильні берегти виключно техніку, оскільки це ресурс дефіцитний, на відміну від живої сили.

Щодо конкретних показників, то згідно з даними The Military Balance 2024, десантні війська армії РФ на початок минулого року мали 550 одиниць БТР-Д у своєму розпорядженні.

Ці бронемашини радянського виробництва здатні долати водні перешкоди вплав зі швидкістю 10 км/год, тому для перетворення річок БТР-Д можна використовувати в штатному режимі. Якщо ж йдеться про поламані машини, які війська РФ могли навмисно використати як "основу" для переправ, це все одно виглядає нераціонально, адже несправні ББМ теоретично можна розібрати на комплектуючі для справної техніки.

Звісно, все може бути значно прозаїчнішим — російські десантники намагалися вбрід перейти ті річки на своїх БТР-Д, але машини застрягли. Натомість, замість того щоб витягнути їх, рашисти вирішили залишити все як є та облаштувати пішохідні переправи.

Якщо це припущення вірне, все одно виникає враження, що росіяни взагалі не задумуються про раціональність використання своєї бронетехніки під час штурмових дій проти ЗСУ. Це призводить до того, що рашисти змушені виготовляти тепер штурмові машини навіть на базі ГАЗ-66.

Раніше Defense Express також повідомляв, що росіяни ще рік тому зняли з консервації БМД-3, яких було менше 150 одиниць, але в бій досі не пустили.