субота22 лютого 2025
ukr-pravda.in.ua

Продажі зброї з РФ зменшилися в 14 разів, після чого було оголошено про перший контракт на експорт Су-57.

В якому темпі зменшувались постачання російської зброї на міжнародні ринки та які кроки вживає країна-агресор для покращення ситуації.
Продажа оружия из России сократилась в 14 раз, после чего там объявили о первом контракте на экспорт Су-57.

За підсумками 2021-2024 років, обсяг експорту озброєння з РФ зменшився на 92%, що еквівалентно 14-кратному скороченню, до всього 1 мільярда доларів. При цьому географія ринку постачань скоротилася до 12 країн, які залишилися в списку "традиційних" клієнтів Москви.

На цьому фоні рашисти оголосили про перший контракт на експорт літаків Су-57, покупцем яких став Алжир. Це варто сприймати як спробу РФ хоч якось зберегти свої позиції на світовому ринку озброєнь.

Американська аналітична установа Jamestown Foundation у своєму звіті зазначає, що падіння експорту озброєння з РФ на 92% у 2021-2024 роках стало наслідком повномасштабної війни проти України. У 2021 році обсяг продажів російської зброї становив 14,6 мільярда доларів, що дозволяє порівняти ілюстрацію падіння аж у 14 разів за три роки.

Ключовим фактором тут став перехід російського ВПК на "воєнні рейки", що передбачає задоволення потреб армії РФ навіть на шкоду виконанню експортних контрактів. Також, на цьому фоні, колишні традиційні покупці російської зброї вирішили "проявити обережність" або ж зовсім переключитися на постачання з інших країн, наприклад, з Китаю.

Якщо продовжити аналіз динаміки падіння, то за 2022 рік експорт озброєння з РФ склав 8 мільярдів доларів (на 6,6 мільярда доларів менше в порівнянні з попереднім роком), а в 2023 році - 3 мільярди доларів (на 5 мільярдів доларів менше порівняно з 2022 роком).

Далі автори Jamestown Foundation посилаються на дані SIPRI, за якими в 2019-2023 роках Росія продала на 53% менше озброєння, ніж у 2014-2018 роках. Це порівняння можна сприймати як свідчення системної кризи, що відбувається в експорті озброєння російського виробництва.

Однак, як випливає з тексту цієї публікації, попри очевидні кризові ознаки, рашисти мають певний набір аргументів для "самозаспокоєння". По-перше, до згаданих 12 країн, які досі купують продукцію російського ВПК, входять Індія, Китай та М’янма, які є важливими для Кремля.

Крім того, "Рособороэкспорт" у своїй публічній звітності зазначає цифру 55 мільярдів доларів загальної вартості експортних замовлень, які наразі має російська "оборонка". При цьому підкреслюється, що фактичне виконання цих контрактів нібито просто "відкладене" через повномасштабну війну РФ проти України.

Раніше Defense Express повідомляло, що виробник КАБів та Х-69 за рік збільшив кількість працівників до 90 тис осіб, або як одна деталь може детально ілюструвати роботу російського ВПК на даному етапі війни.