Ізраїльська компанія Elbit Systems оголосила про отримання контракту від Німеччини на постачання ракетних систем PULS на суму приблизно 57 млн доларів. Хоча точна кількість систем не розголошена, бюджетні запити Бундесверу вказували на замовлення п'яти таких установок, які повинні замінити п'ять MARS II, що є німецькою версією M270.
Загалом, цей контракт є яскравим прикладом того, як швидко Німеччина може обробляти такі закупівлі. Адже німецькі M270 Україні були передані у липні 2022 року, а робота над закупівлею цих систем розпочалася в жовтні 2023 року, з погодженням фінансування в грудні 2024 року.
Хоча офіційне повідомлення не містить важливих деталей, німецький Hartpunkt, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що постачання перших PULS планується на 2025 рік. Мова йде про дві пускові установки, які не відрізнятимуться від стандартних версій.
Однак додаткові три системи будуть обладнані німецькою системою управління та зв'язку, отримавши окрему назву Euro-PULS, після чого перші дві будуть модернізовані до цього ж рівня. Європейську частину робіт виконуватиме KNDS Deutschland. Цікаво, що машини будуть базуватися на шасі IVECO Trakker, хоча для Німеччини основним шасі є HX від Rheinmetall MAN Military Vehicles.
З боку Defense Express зазначимо, що наразі під питанням залишаються ракети для PULS, адже саме вони визначають сенс цієї закупівлі. Варто нагадати, що найцікавішими варіантами озброєння цієї ізраїльської ракетної системи є Extra з дальністю до 150 км (4 в одному пакеті) та ракети Predator Hawk з дальністю 300 км (2 в одному пакеті), які фактично є балістичними.

Predator Hawk позиціонуються Elbit Systems як засіб для високоточних ударів по захищених цілях, наприклад, центрах управління. Заявлена точність складає 10 метрів, а вага унітарної бойової частини - 140 кг. Мінімальна дальність стрільби становить 50 км, а на максимальній відстані 300 км ракета летить 8 хвилин.
Якщо Бундесвер придбає таку ракету, це буде перший випадок з часів завершення Холодної війни, коли в німецьких збройних силах з'являться балістичні ракети. Після Другої світової війни німцям не дозволяли розробляти власне далекобійне ракетне озброєння. Однак у середини 60-х років США передали Бундесверу балістичні ракети Pershing 1 з дальністю 740 км. У 1991 році всі вони були вилучені американцями та утилізовані в рамках договору РСДМ з СРСР.

Водночас, з 1989 по 1993 роки, Бундесвер отримав 158 M270, які отримали назву MARS, але без ATACMS. Ці системи стали однією з найбільших жертв скорочення оборонного потенціалу Німеччини, оскільки на 2018 рік лише 22 машини були модернізовані до рівня MARS II, що дозволяє використовувати високоточні ракети GMLRS, з модернізацією, що відбулася у 2008-2013 роках, а на складі залишалося лише 18 немодернізованих.