субота22 лютого 2025
ukr-pravda.in.ua

Інфозахист представив новітній комплекс "Архонт", який вже застосовується на фронті та має унікальні можливості.

"Архонт" – сучасний комплекс радіотехнічної розвідки від "Інфозахист", який вже активно застосовується на фронті для виявлення РЛС та інших об'єктів противника.
"Инфозащита" представила новый комплекс "Архонт", который уже применяется на фронте, демонстрируя свои возможности и особенности.

Українська компанія "Інфозахист" на міжнародній виставці озброєння IDEX 2025, що розпочалася сьогодні, 17 лютого, в Абу-Дабі, ОАЕ, на стенді ДК "Укрспецекспорт", вперше продемонструвала вигляд та можливості своєї новітньої станції радіотехнічної розвідки "Архонт".

Цей комплекс вперше було представлено у вересні 2024 року, але наразі стали відомі його зовнішній вигляд та характеристики.

Слід зазначити, що "Архонт" здатен виявляти, аналізувати, ідентифікувати та класифікувати електромагнітне випромінювання противника, а також, під час роботи кількох таких комплексів в єдиній системі, визначати їх точне місцезнаходження. При цьому кожен комплекс може виконувати роль командного під час роботи в інтегрованій системі.

Архонт комплекс радіотехнічної розвідки РТР Інфозахист

Простими словами, "Архонт" може виявляти літаки, вертольоти, дрони, морські радіолокаційні системи, системи ППО, комплекси РЕБ та інше. Варто зазначити, що цей комплекс лише "слухає", не випромінюючи сигналів у радіопросторі. Як вже повідомлялося в "Інфозахисті", все програмне забезпечення українське і містить елементи штучного інтелекту.

Згідно з опублікованими характеристиками, "Архонт" може фіксувати ворожу радіоактивність на відстані до 400 км, у широкому діапазоні від 0,5 до 18 ГГц, вести пошук та аналізувати в смузі 400 МГц. Заявлена точність визначення напрямку до цілі становить менше 1 градуса, а при роботі системи з кількома комплексами для пеленгації - менше 1,5% від дальності.

Архонт комплекс радіотехнічної розвідки РТР Інфозахист характеристики ТТХ

Вказано, що "Архонт" може бути виконаний у трьох варіантах - ультрапортативному, портативному на тринозі та повнофункціональному, що може бути зібрано на базі причепа.

У всіх версіях реалізовано виносний пульт, а, як видно на фотографії макета, можливе дистанційне керування без жодних обмежень завдяки використанню супутникового зв'язку Starlink.

Відомо, що одна з версій "Архонт" вже використовується українськими військовими. Станом на жовтень минулого року стало відомо про його застосування для виявлення ворожих засобів ППО, включаючи не тільки потужні РЛС, але й ЗРК типу С-300/С-400, а також комплекси малої дальності типу "Тор", ряд надводних цілей і ворожі літаки.