понеділок30 грудня 2024
ukr-pravda.in.ua

Бундесвер змушений чекати 4 роки на комплект динамічного захисту для батальйону з 44 БМП Puma.

Цей випадок ілюструє не лише повільність процесу закупівель у німецькій армії, а й підкреслює один із проявів глобального дефіциту вибухових речовин.
Бундесвер будет ждать 4 года комплект динамической защиты только для батальона из 44 БМП Puma.

Відділ закупівель Бундесверу (BAAINBw) підписав рамкову угоду з компанією Dynamit Nobel Defense на постачання комплекту блоків динамічного захисту, який має бути достатнім для оснащення панцер-гренадерського батальйону на 44 бойові машини піхоти Puma.

Сума контракту не розголошується, але є визначений термін виконання – до кінця 2028 року, при цьому Бундесвер сподівається використати отримані блоки динамічного захисту для бронемашин, які будуть розгорнуті в складі бригадної групи в Литві. Про це повідомляє портал Hartpunkt.

У публікації зазначається, що такий тривалий термін виконання замовлення, а саме чотири роки, пов'язаний із загальним дефіцитом вибухових речовин на світовому ринку озброєнь. Для однієї БМП Puma потрібно 26 блоків, які розміщуються для захисту в бічній проекції.

Крім того, зазначається, що востаннє блоки динамічного захисту для своїх бойових машин піхоти "Пума" Бундесвер закуповував у 2020 році, коли, за повідомленнями, був придбаний повний комплект для усіх наявних 350 БМП цього типу.

Тим часом укладення згаданої рамкової угоди має забезпечити стабільність постачань для німецької армії засобів захисту для своїх бронемашин, необхідних для підготовки наявного парку бронетехніки до можливих бойових дій.

З точки зору Defense Express, варто звернути увагу на кілька моментів. По-перше, можна оцінити, наскільки критичним є дефіцит вибухових речовин на світовому ринку озброєнь, якщо для постачання набору з приблизно 1144 блоків динамічного захисту для панцер-гренадерського батальйону на 44 БМП Puma закладається такий тривалий часовий лаг.

Крім того, вражає також певна повільність процесу закупівель у німецькій армії, де постачання навіть незначного обсягу продукції може затягнутися на кілька років.

Однак цілком ймовірно, що Бундесвер вважає, що немає потреби поспішати, оскільки розгортання бригадної групи в Литві заплановано аж на 2027 рік.