Російський диктатор Володимир Путін затвердив оновлену політику країни в галузі ядерного стримування.
Указ, який публікують пропагандистські ЗМІ, набрав чинності вже сьогодні, 19 листопада.
У документі зазначається, що Росія розглядає ядерну зброю як «засіб стримування, застосування якого є крайньою і вимушеною мірою», а також «вживає всіх необхідних заходів для зменшення ядерної загрози».
Потенційним супротивником, проти якого здійснюється ядерне стримування, Росія вважає «окремі держави та військові коаліції (блоки, союзи), які розглядають РФ як потенційного супротивника і володіють ядерною та (або) іншими видами зброї масового ураження або значним бойовим потенціалом сил загального призначення». Крім того, ядерне стримування спрямоване проти країн, «які надають свою територію та ресурси для підготовки та здійснення агресії проти Росії».
В ще одному пункті зазначено, що РФ буде сприймати агресію будь-якої держави з коаліції (блоку, союзу) як агресію цієї коаліції в цілому, а агресію з боку неядерної держави за участю або при підтримці ядерної – як їх спільний напад.
Тепер Росія готова використовувати ядерну зброю за таких умов:
- надходження достовірної інформації про запуск балістичних ракет, що атакують території Росії та/або її союзників;
- застосування супротивником ядерної або інших видів озброєння масового ураження по територіях Росії та/або її союзників, по військовим формуванням і/або об'єктам РФ, розташованим за межами її території;
- вплив супротивника на критично важливі державні або військові об'єкти РФ, виведення з ладу яких призведе до зриву відповідних дій ядерних сил;
- агресія проти Росії або Білорусі із застосуванням звичайної зброї, що створює критичну загрозу їх суверенітету та територіальній цілісності;
- надходження достовірної інформації про масований запуск (виліт) засобів повітряно-космічного нападу (літаки стратегічної та тактичної авіації, крилаті ракети, безпілотники, гіперзвукові та інші літальні апарати) і перетин ними державного кордону РФ.
У доктрині зазначається, що рішення про застосування ядерної зброї ухвалює Путін.
Нагадаємо, Путін запропонував оновити доктрину ядерного стримування в кінці вересня. У Кремлі заявили, що зміни потрібно розглядати як «певний сигнал» для Заходу.
Раніше ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден вперше санкціонував застосування Україною дальнобійних ракет ATACMS по території Росії. Аналітики вважають, що Путін може відповісти на дозвіл Заходу бити по Росії ядерними випробуваннями.
Що собою представляє ядерний арсенал Росії – на інфографіці «Слово і діло».
Також ми писали, в яких випадках інші країни можуть використовувати ядерну зброю.