Снижение уровня рождаемости окажет резкое влияние на наиболее процветающие экономики мира. Им потребуется как минимум удвоить рост производительности, чтобы сохранить рост уровня жизни.

Деяким багатим економікам світу потрібно буде як мінімум удвічі збільшити зростання продуктивності, щоб зберегти історичне зростання рівня життя на фоні різкого падіння народжуваності.

Про це йдеться у звіті консалтингової компанії McKinsey, присвяченому дослідженню економічних наслідків зниження народжуваності, передає Financial Times.

Названо країни з найкращою і найгіршою пенсійною системоюПенсійна система Нідерландів визнана найкращою у світі за версією Mercer CFA Institute. До трійки найгірших країн увійшли Індія, Аргентина та Філіппіни.

У дослідженні зазначається, що у Великій Британії, Німеччині, Японії та США продуктивність праці повинна зростати вдвічі швидше, ніж упродовж останнього десятиліття, щоб зберегти таке ж зростання рівня життя, яке спостерігається з 1990-х років.

Водночас в Італії та Франції, аби відповідати зростанню ВВП на душу населення в період з 1997 по 2023 рік, зростання продуктивності праці має потроїтися протягом наступних трьох десятиліть. В Іспанії воно має зрости вчетверо в період з теперішнього моменту до 2050 року.

Зниження рівня народжуваності матиме різкий вплив на найбільш процвітаючі економіки світу, внаслідок чого вони стануть вразливими до скорочення частки населення працездатного віку.

«Якщо не вжити заходів, молоді люди успадкують більш низький економічний ріст і будуть нести витрати на утримання більшої кількості пенсіонерів, в той час як традиційний потік багатства між поколіннями буде зруйновано», – прокоментував директор Глобального інституту McKinsey Брэдлі.

Компанія McKinsey підрахувала, що в Західній Європі зниження частки людей працездатного віку може призвести до зниження ВВП на душу населення в середньому на 10 тисяч доларів на людину протягом наступних 25 років.

Нагадаємо, народжуваність в Англії та Уельсі впала до найнижчого рівня з моменту початку обліку у 1938 році. Кількість дітей, які народилися в Європейському Союзі у 2023 році, також досягла рекордно низького рівня.

Україна є однією з країн з найнижчою народжуваністю у світі.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».