четвер21 листопада 2024
ukr-pravda.in.ua

Знайдіть знайомі місця: яким був Київ на листівках кінця 19 століття.

Віртуальна подорож у минуле
Откройте для себя знакомые локации: Киев на открытках конца 19 века.

Київ завжди вражав своїм унікальним колоритом і особливою енергетикою. Цікаво, що багато нині відомих і популярних у мешканців та гостей столиці локацій у минулому виглядали зовсім інакше.

Завдяки архівним листівкам кінця XIX століття ми можемо розглянути знакові для багатьох киян місця, адже столиця — це "живе" місто, яке активно росте і змінюється. І саме тому так цікаво вивчати ретро знімки і досліджувати всі метаморфози.

"Телеграф" зібрав для своїх читачів яскраві листівки, на яких зображений Київ багато років тому — в кінці 19 століття. Ці кольорові картки передають дух минулої епохи і показують нам зовсім іншу столицю.

Як виглядав Київ на листівках кінця 19 століття

На листівках можна побачити добре знайомі сьогодні місця столиці — Поділ, Хрещатик, Аскольдова могила, Софійська площа, Золоті ворота, пам'ятник Володимиру Великому та багато інших.

Цікавим виглядає ланцюговий міст, який був першим постійним мостом через Дніпро в Києві. Він існував з 1853 по 1920 рік навпроти Аскольдової могили і мав довжину 776 метрів.

2 3

Пам'ятник Володимиру Великому — це найдавніший скульптурний пам'ятник Києва, зведений у 1853 році. Він височіє на крутому березі Дніпра в парку Володимирська гірка.

Саме цей пам'ятник вважається одним з неофіційних символів міста.

4

Аскольдова могила — це урочище на правому березі Дніпра в Києві, де, згідно з переказами, основаними на відомостях "Повісті минулих літ", похований київський правитель Аскольд.

Зараз це частина паркового комплексу, закладеного в 1934—1936 роках на місці давнього Угорського урочища.

5

Софійська площа — одна з центральних і найдавніших площ Києва. Тут розташована дзвіниця Софійського собору та пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Багато років тому вона потопала в зелені і була улюбленим місцем для прогулянок у киян.

6 7

Київський річковий вокзал, розташований на правому березі Дніпра на Подолі, раніше був головним річковим портом столиці.

З давніх часів Поділ був торговим центром міста, товари до якого доставлялися переважно водою. З XIX століття почалося рух суден по течії Дніпра, і ряди пристаней простягнулися по правому березі.

8

Хрещатик — це головна вулиця Києва, довжина якої складає неймовірні 1225 метрів. Саме тут завжди була зосереджена культурне життя міста.

Хрещатик зазнав кардинальних змін через підриви радянськими військами з початком німецької окупації Києва. Вибухи і вогняний смерч були настільки потужними, що центр міста вигорів практично повністю.

Також на листівках представлені загальні види Києва та його вулиці.

9 0 1 2

Нагадаємо, що більше 100 років тому по центру Києва гуляли верблюди. Цих витривалих ссавців використовували для перевезення вантажів і навіть залучали до участі в церемоніальних парадах.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, як виглядав Київ 113 років тому. У ті часи невід'ємною частиною життя Києва були вуличні базари, де велася жвава торгівля. На ярмарках завжди було многолюдно, а торговці пропонували покупцям різні товари — від глиняного посуду до страв української кухні.