Відпочив у Португалії під виглядом службового відрядження: заступник голови Полтавської облради отримав підозру від СБУ. На черзі - голова облради

Служба безпеки та Державне бюро розслідувань задокументували злочини з боку заступника голови Полтавської обласної ради.

Про це повідомили в Службі безпеки України.

За даними слідства, у березні 2023 року посадовець оформив собі службове відрядження до міста Бидгощ Республіки Польща та під виглядом робочої поїздки виїхав за межі України. Однак, як свідчать матеріали справи, після перетину державного кордону депутат поїхав в особистих справах до однієї з південно-західних країн ЄС. Там він перебував весь термін "службового відрядження". Про це свідчать виписки із банківських карток, які посадовець використовував для сплати рахунків у зарубіжних готелях, ресторанах та магазинах.

Також, за наявними даними, під час перебування за кордоном він підписав довіреність на іноземну громадянку для придбання собі нерухомості в Євросоюзі. Крім того, після повернення посадовець вніс недостовірні відомості до звітних документів за підсумками іноземного відрядження.

Під час обшуків у депутата вилучено оригінали документів, у тому числі іноземних, щодо його проживання та маршрутів поїздок за межами України. Також виявлено мобільні телефони, які підтверджують незаконну діяльність посадовця.

На підставі отриманих доказів посадовцю повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ​ст. 366 (службове підроблення); ​ст. 190 (шахрайство); ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує тюремне ув’язнення.

Виданню «Аргумент» з власних джерел відомо, що мова йде про Олега Бєлоножка. Є також інформація, що таке відрядження дійсно було, але бюджетного фінансування поїздки «не було на 100%».

Раніше Олег Бєлоножко задекларував квартиру у Португалії вартістю 3 млн грн, площею 62 м², яку придбав у травні 2022 року. Це спільна власність з його дружиною.

Також в декларації Олег Бєлоножко вказав зарплату, отриману в обласній раді — 655 113₴ Окрім цього він отримав пенсію у розмірі 34 975₴

Від джерела в одному з правоохоронних органів "Аргументу" стало відомо, що "документування" О.Білоножка є лише частиною оперативної "розробки", справжньою ціллю якої є його поплічник, очільник Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Обох "керманичів" ПОР пов’язують числені корупційні схеми "дерибану обласного бюджету.

За "збігом обставин", О. Біленький також нещодавно повернувся з закордонного "відрядження" до Польщі та Голандії, задекларованою ціллю якого був начебто пошук інвестицій для Полтавщини.

Про Олександра Біленького і розкрадання за його участю активів Полтавської області можна прочитати у статті Вкрадена Полтавщина.