Чи будуть за кордоном вручати повістки: відповідь Міноборони

Picture

Фото: porady .org.ua

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів про те, що територіальні центри комплектування і соціальної підтримки не будуть працювати за кордоном. Вручення повісток за межами України виглядає нереальним. Про це він сказав в ефірі Радіо "Свобода".

– ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ. Це (вручення повісток за кордоном, — ред.) виглядає доволі нереальним, – розповів Лазуткін.

Речник пояснив, що після набуття чинності нового закону про мобілізацію чоловіки призовного віку як в Україні, так і за кордоном матимуть протягом 60 днів оновити військово-облікові дані. Це можна буде зробити, зокрема, і через електронний кабінет.

– Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це (оновити військово-облікові дані, — ред.) в консульських установах, а також через електронний кабінет, – сказав речник.

За словами речника Міноборони, зараз працюють над тим, щоб електронний кабінет запрацював у червні. Він наголосив, що проходження військово-лікарської комісії в електронному кабінеті не передбачене.

– Електронний кабінет наразі не передбачає проходження ВЛК. Йдеться про оновлення даних передусім — зміни місця проживання, зміну сімейного стану, бронювання, резервування, і т.д., – додав Лазуткін.

Раніше BAGNET повідомляв, що Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію.

Підготував: Сергій Дага