Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий першим випробовував на собі затверджений урядом механізм добровільної відмови від наукового ступеня.

Про це очільник МОН повідомив у Фейсбуці.

За його словами, “уряд вже затвердив механізм добровільної відмови від наукового ступеня. Такої можливості раніше не існувало, тепер є”.

“В академічному світі науковий ступінь – це про цінність та довіру, а ще про здобуття, а не отримання. Постсовєцька культура це дещо викривила, тож маємо це виправити і сформувати нову культуру академічної доброчесності, де буде місце лише для справжньої послідовної науки”, — написав Лісовий і додав: “Як військову форму мають право носити лише військові, так і мати наукові ступені, на мою думку, повинні лише науковці”.

За словами міністра, він на собі, власне, першим і випробовував механізм відмови.

“Написав відповідну заяву і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії”, — підкреслив Лісовий.

Наступним кроком у становленні нової культури академічної доброчесності має стати відповідний закон, який наразі ще доопрацьовується.

“Наше завдання – розвивати, підтримувати та підсилювати прогресивну науку та людей, які нею займаються – відповідально та ефективно. Цим з командою і займаємося”, — наголосив очільник МОН.

Як повідомляв Укрінформ, Лісовий подав свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. У разі виявлення порушень академічної доброчесності пообіцяв відмовитися від ступеня кандидата наук.

Фото: Євген Бородавко

«Аргумент»