Дрон UJ-22 Airborne навів жах на росіян: що відомо про розробку і чи причетна "пташка" до "бавовни" в Москві

Читать на русском

Дрон UJ-22 Airborne навів жах на росіян: що відомо про розробку і чи причетна

Дрон UJ-22 Airborne навів жах на росіян : що відомо про розробку і чи причетна "пташка" до "бавовни" в Москві

У російських ЗМІ з’явилася теорія, що в атаці на Москву вранці 30 травня нібито взяв участь дрон української розробки UJ-22 Airborne. З цим згодні не всі "експерти" країни-агресора, проте пропагандисти вже випустили десятки статей про те, що являє собою UJ-22 Airborne.

Наприклад, про використання вказаного ударного БПЛА написало російське медіа SHOT. Агентство ТАСС із посиланням на силові структури стверджує, що безпілотник UJ-22 Airborne з вибухівкою впав неподалік садового товариства в Богородському окрузі в Підмосков’ї.

Багато Telegram-каналів противника поширюють відео з нібито UJ-22 Airborne, що летів у районі Московської кільцевої автодороги.

Літальний апарат у небі під Москвою

У той же час колишній керівник фірми "Іллюшин" Олексій Рогозін (син керівника "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна) вважає, що на кадрах зображений легкомоторний літак Cessna, а не безпілотник.

Він спробував заспокоїти росіян, заявивши, що версія про використання UJ-22 Airborne – "неправильна інформація". За словами Рогозіна-молодшого, у літального апарату над МКАДом видно діагональні балки внизу крила. Можливо, це підкоси, елемент конструктивно-силової схеми літака.

"Знятий на відео силует дуже нагадує звичайний приватний літак Cessna, яких у Росії сотні і якому, на щастя, поки що ніхто літати не забороняє", – написав він у соціальній мережі.

UJ-22 Airborne на виставці

Характеристики UJ-22 Airborne

Це дрон завдовжки трохи більше трьох метрів, розроблений однією з українських компаній. Вперше його презентували влітку 2021 року на міжнародній виставці озброєнь.

БПЛА оснащується бензиновим двигуном і здатний пролетіти до 800 кілометрів. Максимальна висота – 6000 метрів, мінімальна – 50 метрів, швидкість – до 160 кілометрів на годину.

Він може нести близько 15-20 кілограмів вантажу. Це, наприклад, 30 гранат F1 або чотири постріли від РПГ-7.

– Розмах крила – 4,6 метра.

– Максимальна злітна вага – 85 кілограм.

– Максимальна тривалість польоту – сім годин.

– Дальність передачі даних у реальному часі – 100 кілометрів.

– Середній час розгортання БПЛА – 10 хвилин.

– Погодні умови використання – прості та складні (-40/+50°С).

Українська UJ-22 Airborne