Британський парламент визнав Голодомор геноцидом українців

Нижня палата парламенту Великої Британії – Палата громад – 25 травня одноголосно ухвалила рішення про визнання Голодомору 1932-1933 року геноцидом українського народу.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Депутатка Консервативної партії Полін Летхем, яка представила відповідну резолюцію в Палаті громад, наголошує, що голод в Україні на початку 1930-х років був штучним, спричиненим примусовим відбиранням урожаїв в українських селян.

При цьому вона провела паралелі з нинішніми подіями, коли Московія викрадає українське зерно на окупованих українських територіях.

“Саме тому ми повинні запевнити українську владу та міжнародний правопорядок, що Велика Британія – принаймні британський парламент – не ігноруватиме воєнні злочини й злочини проти людяності”, – заявила Летхем.

Видання зауважує, що інші депутати, які виступали на підтримку рішення, називали необхідність визнання Голодомору геноцидом виявом солідарності з українським народом і сигналом, що голод не можна використовувати як засіб ведення війни.

Слід зазначити, що загалом Голодомор геноцидом українського народу вже визнали парламенти майже трьох десятків країн світу, зокрема і в Європі.

Як відомо, Європейський парламент проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, “за” проголосували 507 депутатів, 12 висловилися проти.

Напередодні Бельгія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Це символічний та вагомий крок для України. Крім того, 1 лютого 2023 року парламент Болгарії схвалив резолюцію, згідно з якою Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Нагадаймо, 14 грудня Сенат Чехії визнав Голодомор в Україні між 1932 та 1933 роками геноцидом, який викликав сталінський режим.

Крім того, 30 листопада німецький Бундестаг ухвалив резолюцію про визначення Голодомору геноцидом українського народу. Перед цим, 27 листопада, Голодомор 1932-33 років визнав геноцидом українського народу й уряд Чеченської Республіки Ічкерія.