Резиденти "Дія City" у першому кварталі сплатили 80,5 мільйона податку на виведений капітал

податки

У першому кварталі 2023 року загальний обсяг податку на виведений капітал (ПнВК), який сплатили IT-компанії-учасниці "Дія City", склав 80,5 млн₴

"На сьогодні в реєстрі "Дія City" перебуває 537 юридичних осіб. Із них на ПнВК перебуває лише 236 резидентів", – повідомив голова податкового Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

За його словами, кількість тих юросіб, які обрали ПнВК замість податку на прибуток (ПнП), повільно, але збільшується, але є й такі, що з ПнВК переходять на податок на прибуток: таких компаній вже до десятка.

Можливість замість стандартного податку на прибуток сплачувати ПнВК – одна із основних відмінностей "Дія City" від інших податкових експериментів, які проводилися для IT-галузі.

Податок на прибуток (який компанії платять зараз) означає, що відсоток стягують із усієї суми одразу. Якщо компанія працює із податком на виведений капітал, частина із прибутку, яка піде на поточні витрати та на розвиток, не оподатковується.

"Дія City" – правовий режим для IT, що передбачає спеціальні умови оподаткування для юридичних осіб – резидентів "Дія City". Також передбачається, що IT-компанії отримають гнучкі умови працевлаштування працівників та окремий порядок взаємодії із державними контролюючими органами.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 11 серпня підписав закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який передбачає особливий правовий режим для проєкту "Дія City" терміном не менше 25 років. Серед іншого, передбачено спеціальний режим оподаткування резидентів "Дія City".