Хіти тижня. Невтішні дані для Зе-команди: Стало відомо, скільки українців не довіряють президенту України

Президенту Володимиру Зеленському на сьогодні не довіряють 50% громадян. Про це заявила голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка Ольга Балакірєва на прес-конференції, коментуючи результати соціологічного дослідження, проведеного центром "Соціальний моніторинг" 10-19 червня, передають

Об этом сообщает Преступная Россия

За її словами, результати опитування показали, що баланс довіри до всіх органів влади знизився. Балакірєва зазначила, що у Зеленського "тривалий час після обрання тримався позитивний баланс довіри. Ситуація почала змінюватися в січні, і, як ви бачите, вже на тлі коронавірусу наші останні виміри, які були в травні й червні, показали зміну цього балансу, і зараз баланс довіри негативний". Вона повідомила, що на сьогодні Зеленському повністю довіряють 13% респондентів, скоріше довіряють 28,3%, скоріше не довіряють 25,4% і цілком не довіряють 24,8% опитаних.

"Отже, на сьогодні 50% населення не довіряють президенту Зеленському", — підкреслила Балакірєва. Вона зауважила, що "це такий дуже важливий дзвіночок". На думку експерта, Зеленський зараз вже повторює "шлях попередніх президентів з точки зору суттєвого зниження рівня довіри після року" правління. Також Балакірєва наголосила, що ще гірша ситуація стосовно довіри громадян до Кабінету міністрів, в якого баланс довіри мінус 54,3%; до Верховної Ради — мінус 55,4; до Нацбанку — мінус 44,5%.

Крім того, опитування показало негативний баланс довіри до СБУ, Національної поліції, до прокуратури, ДБР і НАБУ. Натомість, за словами Балакірєвої, Збройні сили традиційно залишаються з позитивним балансом довіри — їм не довіряють близько 30% опитаних, а довіряють більш як 60%, отже є 32% — позитивний баланс довіри.

Разом з тим Балакірєва наголосила, що переважна більшість опитаних вважають недоцільним проведення дострокових виборів президента України, хоча кількість таких громадян з грудня 2019 року зросла з 17% до 27%. За її словами, також зросла кількість прихильників дострокових виборів до парламенту — з 23% до 31%. "Хоча загальний баланс все ж таки свідчить про недоцільність проведення дострокових виборів, люди не хочуть знову втягуватися в політичні перегони парламентських чи президентських виборів", — підсумувала Балакірєва.

Під час дослідження 10-19 червня 2020 року методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондента було опитано 3037 осіб у всіх регіонах України, крім окупованих територій Луганської та Донецької областей і Криму. Похибка вибірки становить 1,1-1,9%.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/khity-tyzhnia-nevtishni-dani-dlia-ze-komandy-stalo-vidomo-skilky-ukraintsiv-ne-doviriaiut-prezydentu-ukrainy-333465.html”