40% інвестицій у світі насправді є способом ухилитися від податків, - дослідження МВФ


Близько $15 трлн або 40% всіх прямих іноземних інвестицій, що здійснюються у світі щороку, є “фантомним капіталом” для приховування податків

Про це йдеться у дослідження Міжнародного валютного фонду та Університету Копенгагена, передає Bloomberg. Об этом сообщает 60minut.in.ua со ссылкой на СМИ.

Відповідно до дослідження МВФ, такі інвестиції здійснюють мультинаціональні корпорації. Вони проходять через фіктивні компанії, щоб мінімізувати податкові зобов’язання своїх власників у тій чи іншій країні світу.

“Прямі іноземні інвестиції часто є важливим драйвером справжньої міжнародної економічної інтеграції, адже стимулюють зростання, створення нових робочих місць, а також зростання продуктивності. Однак «фантомний капітал» є фінансовим та податковим інструментом, який «псує» традиційну статистику щодо прямих іноземних інвестицій та ускладнює розуміння справжньої ситуації з економічною ситуацією”, — йдеться у дослідженні МВФ.

Майже половина такого капіталу надходить на рахунки у Нідерландах та Люксембурзі. Так, на Люксембург, населення якого складає близько 600 тисяч осіб, отримує стільки ж прямих іноземних інвестицій, скільки й США. Відповідно до офіційної статистики, на кожного мешканця цієї країни припадає $6,6 млн прямих іноземних інвестицій. Водночас такі обсяги інвестицій ніяк не впливають на рівень добробуту її мешканців.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/09/09/40_investyciy_u_sviti_naspravdi_ye_sposobom_ukhylytysya_vid_podatkiv_doslidzhennya_mvf”

Вход