Інформації про постраждалих українців унаслідок нічної атаки Ірану на Ізраїль немає, - посол

Читать на русском Read in English

Інформації про постраждалих українців унаслідок нічної атаки Ірану на Ізраїль немає, — посол

Інформації про постраждалих українців унаслідок нічної атаки Ірану на Ізраїль немає, — посол

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що інформації про постраждалих українців унаслідок атаки Ірану в ніч на 14 квітня немає.

Про це дипломат повідомив Суспільному.

За його словами, під час нічної атаки Ірану 14 квітня на території Тель-Авіва навіть не вмикали сирени й оповіщення повітряної тривоги. "Точної статистики немає, але виглядає так, що абсолютна більшість ракет, яка була випущена з Ірану, з території Сирії, і з Іраку, були збиті поза межами території Ізраїлю. В операції, окрім ізраїльських, брали участь британські, французькі, американські військові", — зазначив Корнійчук.

Посол зазначив, що збиття повітряних цілей було дуже ефективним. "Фактично пошкоджений один інфраструктурний об’єкт на військовій базі. Поранення зазнала одна жінка. Не релевантне питання — чи українці отримали поранення, пошкодження — такої інформації немає і, швидше за все, вже не буде", — підкреслив дипломат.

Корнійчук нагадав, що по Ізраїлю вночі 14 квітня випустили приблизно 300 різних засобів ураження: балістичні та крилаті ракети і дрони.

"Різниця цієї атаки у тому, що вона безпосередньо йшла від Ірану. Іран раніше використовував свої проксі на території Ємену, Сирії та Іраку. Зараз вони били напряму. У тому ж числі їхні проксі ж робили основні удари, але ракетні йшли безпосередньо з Ірану", — пояснив посол.

Дипломат додав, що Служба тилу, відповідний підрозділ ізраїльських ЗС, які працюють з мирним населенням, оголошували попередньо про заходи безпеки, які мають бути вжиті цивільними.

"Аеропорт Бен-Гуріон знову відкритий і працює. Сьогодні не працюють тільки дитячі навчальні заклади", — підсумував Корнійчук.