КНР запровадив санкції проти двох компаній зі США за продаж зброї Тайваню

Читать на русском

КНР запровадив санкції проти двох компаній зі США за продаж зброї Тайваню

КНР запровадив санкції проти двох компаній зі США за продаж зброї Тайваню

Китай запровадив санкції проти двох великих американських компаній-виробників озброєнь у відповідь на продаж ними зброї Тайваню.

Обмеження торкнулися General Atomics Aeronautical Systems, яка виробляє безпілотні літальні апарати, та виробника військових автомобілів General Dynamics Land Systems, повідомляє МЗС КНР.

У заяві міністерства йдеться, що продаж зброї Тайваню є серйозним втручанням у внутрішні справи Китаю і завдає шкоди його суверенітету та територіальній цілісності.

«Продовження продажу зброї Сполученими Штатами китайському регіону Тайвань є серйозним порушенням принципу одного Китаю та положень трьох спільних китайсько-американських комюніке», — зазначається у повідомленні.

Санкції Пекіна передбачають замороження майна та всіх активів згаданих компаній у Китаї і заборону їхнім керівникам на в’їзд до країни.

Минулого року Китай, також через постачання зброї Тайваню, запровадив санкції проти інших двох великих американських аерокосмічних і оборонних компаній Northrop Grumman та Lockheed Martin.

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю провінцією і впродовж останніх чотирьох років проводить численні військові навчання навколо острова, щоб тиснути на Тайбей і примусити його визнати претензії Пекіна на суверенітет, попри рішучі заперечення тайванського керівництва.